首页 / 接近传感器 - 工业 / E2E-X10MC118-M1TJR 0.3M
minImg
E2E-X10MC118-M1TJR 0.3M
Omron Automation and Safety
型号:
E2E-X10MC118-M1TJR 0.3M
描述:
SENSOR INDUCT 10MM NPN M18 NO
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Termination Style Cable with Connector
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V