E2E-X14MD1-M1G
Omron Automation and Safety
型号:
E2E-X14MD1-M1G
描述:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type NPN-NO, 2-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V