E2E2-X18MC1
Omron Automation and Safety
型号:
E2E2-X18MC1
描述:
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Termination Style Cable Leads
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 55V