首页 / 铝电解电容器 / E32D160HPC564MEB7M
minImg
E32D160HPC564MEB7M
Chemi-Con
型号:
E32D160HPC564MEB7M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 560000UF 20% 16V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 32.56 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.7mOhm @ 120Hz
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 36.4672 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560000 µF