首页 / 铝电解电容器 / E32D600LPN332MA67M
minImg
E32D600LPN332MA67M
Chemi-Con
型号:
E32D600LPN332MA67M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 60V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 60 V
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF