首页 / 铝电解电容器 / E36D101HPN243TEA5M
minImg
E36D101HPN243TEA5M
Chemi-Con
型号:
E36D101HPN243TEA5M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 24000UF 100V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 24000 µF