首页 / 铝电解电容器 / E36D101LPC562TC67M
minImg
E36D101LPC562TC67M
Chemi-Con
型号:
E36D101LPC562TC67M
描述:
CAP ALUM 5600UF 100V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF