首页 / 铝电解电容器 / E36D201HPN103MDA5M
minImg
E36D201HPN103MDA5M
Chemi-Con
型号:
E36D201HPN103MDA5M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 12.67 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 17.3mOhm @ 120Hz
Series U36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 17.738 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF