首页 / 铝电解电容器 / E36D351LPN372TEE3N
minImg
E36D351LPN372TEE3N
Chemi-Con
型号:
E36D351LPN372TEE3N
描述:
CAP ALUM 3700UF 350V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3700 µF