首页 / 铝电解电容器 / E36D451HPC472MEB5M
minImg
E36D451HPC472MEB5M
Chemi-Con
型号:
E36D451HPC472MEB5M
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.528" (115.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF