首页 / 铝电解电容器 / E36D501CPN332MFE3M
minImg
E36D501CPN332MFE3M
Chemi-Con
型号:
E36D501CPN332MFE3M
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF