首页 / 铝电解电容器 / E36D750MLN183TC79M
minImg
E36D750MLN183TC79M
Chemi-Con
型号:
E36D750MLN183TC79M
描述:
CAP ALUM 18000UF 75V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18000 µF