首页 / 光电,工业 / E3AS-HL500LMN 5M
minImg
E3AS-HL500LMN 5M
Omron Automation and Safety
型号:
E3AS-HL500LMN 5M
描述:
PHOTOELECTRIC SENSOR; CMOS; 3-WI
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection IP67, IP67G, IP69K
Sensing Distance 1.378" ~ 19.685" (35mm ~ 500mm)
Response Time 1.5ms, 10ms, 50ms
Output Configuration NPN-NC/NO
Sensing Method Triangulation
Light Source Red Laser Diode (660nm)
Product Status Active
Connection Method Wire
Series E3AS-HL
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length 196.85" (5m)