首页 / 工艺,温度 / E5C2R20J0200C32392F-AC120
minImg
E5C2R20J0200C32392F-AC120
Omron Automation and Safety
型号:
E5C2R20J0200C32392F-AC120
描述:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height -
Ingress Protection IP40
Output Type Relay
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Control Method On/Off
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Number of Characters Per Row -
Communications -
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Series E5C2
Type Temperature Controller (Type J)
Display Type Analog Dial
Voltage - Supply 100 ~ 120VAC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range 0°C ~ 200°C, 32°F ~ 392°F