首页 / 工艺,温度 / E5CK-AA1-AC/DC24
minImg
E5CK-AA1-AC/DC24
Omron Automation and Safety
型号:
E5CK-AA1-AC/DC24
描述:
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.472" (12.00mm), 0.315" (8.00mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Output Type Relay, Option Cards Available
Termination Style Screw Terminal
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications Option Cards Available
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.375 lb (170.1 g)
Series E5CK
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 24VAC/DC
Mfr Omron Automation and Safety
Input Range -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC