首页 / 铝电解电容器 / E91F351VND821MA65T
minImg
E91F351VND821MA65T
Chemi-Con
型号:
E91F351VND821MA65T
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.657" (67.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 112mOhm @ 120Hz
Series U91F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 5.005 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF