首页 / 铝电解电容器 / E92F351VSN331MR40T
minImg
E92F351VSN331MR40T
Chemi-Con
型号:
E92F351VSN331MR40T
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.673" (42.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 338mOhm @ 120Hz
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.86 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF