首页 / 铝电解电容器 / E92F401VNT272MCA5T
minImg
E92F401VNT272MCA5T
Chemi-Con
型号:
E92F401VNT272MCA5T
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.232" (107.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 11.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 120Hz
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 16.588 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF