首页 / 线对板 / EB3421530000G
minImg
EB3421530000G
Amphenol Anytek
型号:
EB3421530000G
描述:
TERM BLK 17P SIDE ENT 5.08MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 17
Torque - Screw 0.49 Nm (4.3 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Number of Levels 2
Series EB
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.200" (5.08mm)
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 20 A