EB71D-SE3660X
Vishay Dale
型号:
EB71D-SE3660X
品牌:
Vishay Dale
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.156
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color Green
Read Out Dual
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Card Thickness 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm)
Series EB7D
Number of Positions/Bay/Row 36
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)