EC4AB12HM
Cincon Electronics Co. LTD
型号:
EC4AB12HM
描述:
DC DC CONVERTER 12V 5.6W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 470mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 83%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features SCP
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series EC4AB (6W)
Power (Watts) 5.6 W