EC7BW-24S12
Cincon Electronics Co. LTD
型号:
EC7BW-24S12
描述:
DC DC CONVERTER 12V 20W
库存 : 1
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series EC7BW (20W)
Power (Watts) 20 W