EC9BW-48S15N
Cincon Electronics Co. LTD
型号:
EC9BW-48S15N
描述:
DC DC CONVERTER 15V 30W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series EC9BW (30W)
Power (Watts) 30 W