ECA-1AHG102
Panasonic Electronic Components
型号:
ECA-1AHG102
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
库存 : 7534
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 460 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 529 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF