ECA-1AHG103
Panasonic Electronic Components
型号:
ECA-1AHG103
描述:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
库存 : 451
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.89 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.174 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10000 µF