Panasonic Electronic Components
型号:
ECA-1AM102B
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
500
$0.153083
$76.5415
1000
$0.129266
$129.266
2500
$0.122464
$306.16
5000
$0.115662
$578.31
12500
$0.10545
$1318.125
25000
$0.102049
$2551.225
50000
$0.095247
$4762.35
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 630 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | M-A |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.071 A @ 10 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Base Product Number | ECA-1AM |