ECA-1CM222B
Panasonic Electronic Components
型号:
ECA-1CM222B
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series M-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 µF