ECA-1CM471
Panasonic Electronic Components
型号:
ECA-1CM471
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
库存 : 223812
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 440 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series M-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 748 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF