ECD-GZE1R0B
Panasonic Electronic Components
型号:
ECD-GZE1R0B
描述:
CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECD
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1 pF