ECE-A1HKA0R1
Panasonic Electronic Components
型号:
ECE-A1HKA0R1
描述:
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.7 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF