ECE-A1HN470U
Panasonic Electronic Components
型号:
ECE-A1HN470U
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
库存 : 4969
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Bi-Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SU
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 238 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF