ECE-P2GP102HA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECE-P2GP102HA
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.76 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 199mOhm @ 120Hz
Series T-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.664 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF