ECE-T2VA821EA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECE-T2VA821EA
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.480" (63.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.65 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 263mOhm
Series T-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 3.71 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 820 µF