ECH-S1H332JZ
Panasonic Electronic Components
型号:
ECH-S1H332JZ
描述:
CAP FILM 3300PF 5% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHS(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF