ECJ-2VF1C154Z
Panasonic Electronic Components
型号:
ECJ-2VF1C154Z
描述:
CAP CER 0.15UF 16V Y5V 0805
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Series ECJ
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF