ECJ-3FB2D223K
Panasonic Electronic Components
型号:
ECJ-3FB2D223K
描述:
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECJ
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.022 µF