ECJ-RVC1H330K
Panasonic Electronic Components
型号:
ECJ-RVC1H330K
封装:
1206 (3216 Metric)
描述:
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 1206
用户指南
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series ECJ-R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33pF