ECK-A3F121KBP
Panasonic Electronic Components
型号:
ECK-A3F121KBP
描述:
CAP CER 120PF 3KV Y5P RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 120 pF