ECM100US24
XP Power
型号:
ECM100US24
品牌:
XP Power
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.50" L x 2.50" W x 1.20" H (114.3mm x 63.5mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Series ECM (100W)
Current - Output 1 4.1 A
Power (Watts) 100W