ECO-S1EA822DA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECO-S1EA822DA
描述:
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.7 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 61mOhm @ 120Hz
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.105 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 8200 µF