ECO-S1JA392CA
Panasonic Electronic Components
型号:
ECO-S1JA392CA
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.7 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 77mOhm @ 120Hz
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.105 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3900 µF