ECQ-B1471JF
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-B1471JF
描述:
CAP FILM 470PF 5% 100VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 pF