ECQ-B1H154JF
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-B1H154JF
描述:
CAP FILM 0.15UF 5% 50VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF