ECQ-E10332KE
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E10332KE
描述:
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Size / Dimension 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(F)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF