ECQ-E2125KB3
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E2125KB3
描述:
CAP FILM 1.2UF 10% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.602" L x 0.299" W (15.30mm x 7.60mm)
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.2 µF