Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E2225JB
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3205
$1.3205
10
$1.0412
$10.412
50
$0.9025
$45.125
100
$0.78109
$78.109
500
$0.590159
$295.0795
1000
$0.520724
$520.724
2500
$0.486001
$1215.0025
5000
$0.468644
$2343.22
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.654" (16.60mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.689" (17.50mm) |
| Size / Dimension | 0.819" L x 0.331" W (20.80mm x 8.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-E(B) |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-E2225 |