Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E2475KB
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.394
$2.394
10
$1.938
$19.38
50
$1.69119
$84.5595
100
$1.479815
$147.9815
500
$1.12746
$563.73
1000
$0.986518
$986.518
2500
$0.951292
$2378.23
5000
$0.916056
$4580.28
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.689" (17.50mm) |
| Size / Dimension | 0.819" L x 0.469" W (20.80mm x 11.90mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-E(B) |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-E2475 |