ECQ-E2683KB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E2683KB
描述:
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
库存 : 2820
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.311" L x 0.201" W (7.90mm x 5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.068 µF