ECQ-E2684RJB
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E2684RJB
描述:
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.697" (17.70mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.484" L x 0.287" W (12.30mm x 7.30mm)
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.68 µF