ECQ-E6563KZ
Panasonic Electronic Components
型号:
ECQ-E6563KZ
描述:
CAP FILM 0.056UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.531" (13.50mm)
Size / Dimension 0.650" L x 0.276" W (16.50mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(K)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF